8 prostych sposobów na śledzenie dziennego spożycia kalorii

Zdrowie

Wszyscy kochamy jeść zdrowo i staramy się utrzymać naszą dietę w porządku, ale czasami po prostu nie możemy się kontrolować. Czasami jesteśmy zbyt zajęci lub po prostu nie mamy wystarczająco dużo czasu na przygotowanie jedzenia, więc staje się to naprawdę trudne dla nas, aby trzymać się naszej diety.

A kiedy nie jesteś w stanie kontrolować siebie wtedy zaczniesz przybierać na wadze. Jeśli chcesz schudnąć, musisz śledzić spożycie kalorii, aby obliczyć dokładną ilość kalorii, które jesz.

Śledzenie kalorii jest najlepszym sposobem na utratę wagi, ponieważ pomoże Ci zrozumieć swoje potrzeby kaloryczne i zmniejszyć ilość spożywanych kalorii.

Oto kilka prostych sposobów, które pomogą Ci śledzić swoje kalorie:

Aplikacja do liczenia kalorii

Istnieje wiele aplikacji do śledzenia kalorii, które pomogą Ci śledzić swoje dzienne spożycie. Możesz po prostu zainstalować aplikację w telefonie, a następnie dodać swoje artykuły spożywcze, a ona obliczy dokładną liczbę kalorii, które zjadłeś.

Najlepszą częścią aplikacji jest to, że można wybrać do liczenia kalorii dla całego dnia lub dla ostatnich 24 godzin. Obliczy również liczbę kalorii, które spaliłeś.

Zdrowy kalkulator

Jest to najprostszy i najszybszy sposób na obliczenie swojego zapotrzebowania na kalorie. Możesz użyć zdrowego kalkulatora, wpisując ilość kalorii, które chcesz spożyć, a on dostarczy Ci liczbę kalorii, które powinieneś zjeść.

Możesz również pobrać aplikację w swoim smartfonie i możesz użyć tej samej metody do obliczenia swojego zapotrzebowania na kalorie.

Obliczaj ręcznie

Jeśli nie masz smartfona lub nie chcesz używać aplikacji do obliczania dziennego spożycia kalorii, wtedy możesz po prostu obliczyć je ręcznie.

Po pierwsze, musisz wiedzieć ile kalorii potrzebujesz na dzień i ile jesz.

Po tym, można dodać swoje przekąski do listy.

I w końcu, musisz odjąć kalorie z posiłków.

Wnioski:

To jest 8 prostych sposobów na śledzenie dziennego spożycia kalorii. Pierwsze trzy sposoby są najłatwiejsze, ale ostatnie pięć metod jest najlepszych. Możesz również obliczyć swoje zapotrzebowanie na kalorie ręcznie.

 

Zdrowie
Najlepsze aplikacje do układania diety

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że dobrze ułożony jadłospis to podstawa zdrowego stylu życia. Warto zadbać o zdrową dietę, aby móc cieszyć się dobrym samopoczuciem, lepszym zdrowiem oraz wymarzoną sylwetką. Warto także używać narzędzi, które ułatwią dbanie o zdrowe żywienie. Potrzeba Ci aplikacja do układania diety? Przeczytaj artykuł i …

Zdrowie
Apetyt na słodkie? Poznaj sposoby na pokonanie chęci na słodycze

Chęć na słodkości to jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzeń w diecie. Warto jednak pamiętać, że istnieje przynajmniej kilka dobrych sposobów na to, aby zapanować nad chęcią na słodkie i trzymać się zasad zdrowego żywienia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. Zachęcamy do lektury. Preparaty hamujące apetyt na słodycze …

Zdrowie
Kurczak i cukinia – włącz je do diety

Kurczak z cukinią fit to jedno z najpopularniejszych dań wśród osób, które chcą zadbać o piękną sylwetkę i zdrowie. Zarówno mięso z kurczaka jak i cukinia dostarczają organizmowi wielu wartości, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego warto jeść kurczak z cukinią regularnie? Gdzie znaleźć dobry przepis? Odpowiedzi na najważniejsze …