Ćwiczenia fizyczne dla seniora

Ćwiczenia

Do niedawna dominowało przekonanie, że sportowe zajęcia grupowe są przeznaczone dla młodych ludzi. Wpływ miało na to m.in. wychowanie, brak ruchu przez większość życia oraz niewystarczająca ilość zajęć, które angażowałyby seniorów w zadbanie o swoją sprawność. Dziś jednak coraz większa ilość osób 60+ ćwiczy i dba o siebie, dzięki czemu dłużej może cieszyć się dobrym zdrowiem i wspaniałą sprawnością organizmu.

Ćwiczenia dla seniora

1. Spacery

Spacery to doskonały sposób na zachowanie dobrego zdrowia. Umiarkowanie szybki marsz świetnie dotlenia organizm, wzmacnia mięśnie oraz poprawia sprawność całego organizmu. Na spacery warto wybierać tereny zielone, okolice jezior, lasy i parki, gdzie równocześnie będziemy mogli podziwiać wspaniałą przyrodę i wyjątkowe widoki. Tabela spalanie kalorii pokazuje, że szybsze marsze i spontaniczny ruch na świeżym powietrzu pozwala na zachowanie optymalnej masy ciała.

2. Joga

Joga to zestaw ćwiczeń odpowiednich dla każdego. Uprawiają ją kobiety w ciąży, nastolatki, osoby z różnymi niepełnosprawnościami i seniorzy. Jej zaletą jest możliwość dostosowania pozycji i ćwiczeń do możliwości osób uczęszczających na zajęcia. Warto wybierać jednak renomowane kluby i ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

3. Basen i aqua aerobik

Pływanie znakomicie wpływa na układ krwionośny, poprawia funkcjonowanie mięśni i pozytywnie wpływa na układ kostny. Dodatkowo wyporność wody odciąża kręgosłup i stawy, przez co jest to idealna aktywność dla wszystkich cierpiących na różne choroby zwyrodnieniowe. Warto wybrać się na grupowe zajęcia wodne dla seniorów, podczas których pokazywane są ćwiczenia pozytywnie wpływające na zdrowie.

Gdzie znaleźć zajęcia dla seniora?

Zajęcia dla seniorów odbywają się w większości siłowni i klubów fitness. Często organizowane są wodne ćwiczenia dla osób w różnym wieku na pływalniach miejskich i na prywatnych kąpieliskach. Zajęcia na świeżym powietrzu organizowane są głównie przez kluby jogi. Ciekawą rozrywką i doskonałym ćwiczeniem mogą być również zewnętrzne zajęcia z tai chi, które wspaniale poprawiają koordynację ruchową i pozytywnie wpływają na zdrowie.

 

Ćwiczenia
Siłownia – jak ubrać się na trening z klasą?

Siłownia to miejsce, gdzie możemy zadbać o nasze ciało, kondycję i zdrowie, a jednocześnie zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednak, aby trening był przyjemny i efektywny, warto zadbać o odpowiedni strój, który sprawi, że poczujemy się pewnie i komfortowo. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji dla panów, które pozwolą wyglądać …

Ćwiczenia
Crossfit – to warto wiedzieć

Treningi crossfit cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, aktywność tego rodzaju pozwala bowiem wyrzeźbić sylwetkę, poprawić wydolność organizmu oraz cieszyć się z podejmowania nowych wyzwań, co wpływa korzystnie na motywację do treningów. Crossfit po jakim czasie efekty? Co warto wiedzieć? Kilka najważniejszych informacji znajdziesz w kolejnych akapitach …

Ćwiczenia
Trening w domu? Sprawdź możliwości

Chcesz zadbać o dobrą formę, cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką? Pamiętaj, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest trzymanie się zasad zdrowego odżywiania oraz regularna aktywność fizyczna. Okazuje się, że droga do osiągnięcia celu nie musi być męczarnią. Postaw na ulubiony trening w domu dla kobiet i przekonaj się, że …