Praktyczne wskazówki dla osób jeżdżących na rowerze.

Ćwiczenia

Z jazdą na rowerze wiąże się kilka niebezpieczeństw, które warto rozważyć, jeśli decydujemy się na ten rodzaj aktywności fizycznej.
Poważną wadą jest ryzyko wypadku, zarówno w mieście, jak i w terenach pozamiejskich. Jeśli to możliwe, jedź rowerem po specjalnym pasach zarezerwowanych dla rowerzystów, a także korzystaj z uliczek, na których panuje mniejszy ruch samochodowy.

Zawsze przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Zachowaj ostrożność, przechodząc przez skrzyżowania i ruchliwe obszary, nawet jeśli masz pierwszeństwo drogi. Zainwestuj w wysokiej jakości kask i każdy inny sprzęt ochronny, jakiego możesz potrzebować.
Unikaj luźnych ubrań, które mogłyby zostać wciągnięte przez łańcuch rowerowy. Wyposaż rower w światła rowerowe, a także odblaskowy sprzęt do jazdy w nocy.
Jeśli dojazd rowerem do pracy jest długi, rozważ zabieranie ze sobą ubrania na zmianę, które pomoże ci się odświeżyć.
Jazda na rowerze to rodzaj aktywności, w którym jesteś szczególnie narażony na warunki pogodowe. W dni, w których nie można jeździć na rowerze na zewnątrz, możesz jeździć na rowerze stacjonarnym lub wybrać inną aktywność. Jeśli rower to Twój środek transportu, zainwestuj w sprzęt przeciwdeszczowy.

W przypadku dłuższych przejażdżek w ciągu dnia należy stosować krem przeciwsłoneczny na całej odsłoniętej skórze. Aplikuj ponownie co 2 godziny, szczególnie jeśli się pocisz. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusz. Rozważ inwestowanie w odzież chroniącą przed promieniowaniem UV.
Zanieczyszczenie powietrza to kolejny problem, jeśli jeździsz rowerem po mieście. Możesz jeździć na rowerze w dni, kiedy powietrze jest czystsze, lub jeździć po mniej zatłoczonych drogach.

Ćwiczenia
Siłownia – jak ubrać się na trening z klasą?

Siłownia to miejsce, gdzie możemy zadbać o nasze ciało, kondycję i zdrowie, a jednocześnie zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednak, aby trening był przyjemny i efektywny, warto zadbać o odpowiedni strój, który sprawi, że poczujemy się pewnie i komfortowo. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji dla panów, które pozwolą wyglądać …

Ćwiczenia
Crossfit – to warto wiedzieć

Treningi crossfit cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, aktywność tego rodzaju pozwala bowiem wyrzeźbić sylwetkę, poprawić wydolność organizmu oraz cieszyć się z podejmowania nowych wyzwań, co wpływa korzystnie na motywację do treningów. Crossfit po jakim czasie efekty? Co warto wiedzieć? Kilka najważniejszych informacji znajdziesz w kolejnych akapitach …

Ćwiczenia
Trening w domu? Sprawdź możliwości

Chcesz zadbać o dobrą formę, cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką? Pamiętaj, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest trzymanie się zasad zdrowego odżywiania oraz regularna aktywność fizyczna. Okazuje się, że droga do osiągnięcia celu nie musi być męczarnią. Postaw na ulubiony trening w domu dla kobiet i przekonaj się, że …