Siłownia: cytaty motywacyjne do treningu

Ćwiczenia

Trening na siłowni to jeden z najpowszechniejszych sposobów na uzyskanie dobrej formy i wymarzonej sylwetki. Niestety nawet najbardziej zaangażowana osoba może mieć czasami gorszy dzień. Nie masz ochoty na trening? Jeśli czasami Ci się to zdarza, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych sposobów, które zmotywują Cię do treningu na siłowni.

Motywacja – klucz do sukcesu

Odpowiednia motywacja to bardzo ważna rzecz w sporcie. Dzięki niej nie stracisz celu z oczu i osiągniesz zamierzone cele. Każdy może mieć inny sposób na to, aby zmotywować się do treningu. Jednym z lepszych sposobów jest nagradzanie. Pamiętaj jednak, że nagrody nie mogą szkodzić wyglądowi Twojej sylwetki ani Twojemu zdrowiu. Dobrym sposobem na nagrodę i motywację, może okazać się wyjazd do spa. Takie podróże pozwalają na pełen relaks, zarówno jeśli chodzi o ciało jak i umysł. Innym dobrym sposobem jest wyjście do kina, które również pozytywnie wpływa na samopoczucie. Jak widzisz, możliwości są różne. Warto próbować, aby znaleźć swój najlepszy sposób na motywację. Jeśli szukasz czegoś, co bez wychodzenia z domu pozwoli Ci nabrać chęci do treningu, dobrym sposobem okażą się siłownia motywacja cytaty. Kilka najlepszych znajdziesz w kolejnym akapicie.

Siłownia motywacja cytaty

Oto kilka cytatów, dzięki którym nabierzesz ochoty na trening:

 1. „Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie” – Mason Russel L.
 2. „Ten, kto ma co najmniej jedno marzenie, ma powód, by być silnym” – Sanmao.
 3. „Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał” – Zig Ziglar.
 4. „Za dwadzieścia lat bardziej będzie żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry” – Mark Twain.
 5. „Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia” – Don Ward.
 6. „Każdy ma do pokonania swój własny Everest. Sukces jest dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”.
 7. „Rozwijasz się jako człowiek jedynie wtedy, gdy znajdujesz się poza własną strefą komfortu” – Scott Jurek.
 8. „99% wszystkich porażek pochodzi od ludzi, którzy mają nawyk tworzenia ciągłych wymówek” – G.W. Carve.
 9. „Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś” – Steve Jobs.
 10. „Kiedyś” to choroba, która każe nam zabrać wszystkie nasze marzenia do grobu” – Timothy Ferriss.
 11. „Sposobem na szczęście jest skończenie mówienia i podjęcie działania” – Walt Disney.

 

Ćwiczenia
Bieg na 10 km? Sprawdź, co warto wiedzieć o przygotowaniach

Bieganie jest piękną pasją, którą warto uprawiać. Dzięki bieganiu można zadbać o świetną formę, lepsze samopoczucie i sprawniejszy system odpornościowy organizmu. Warto stawiać sobie coraz trudniejsze wyzwania, aby osiągać nowe cele i mieć satysfakcję z pokonywania trudności. Chcesz przygotować się do biegu na 10 kilometrów? Jeśli tak, ten artykuł jest …

Ćwiczenia
Wzmocnij mięśnie brzucha – kilka porad

Brzuch to jedna z tych części ciała, którą ludzie trenują bardzo chętnie. Zarysowane mięśnie wyglądają atrakcyjnie, a więc warto poświęcić im nieco więcej czasu podczas treningu. Jak wzmocnić mięśnie brzucha? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z kolejnymi akapitami artykułu. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad i ważnych …

Ćwiczenia
Treningi na siłowni – jak zacząć?

Trening na siłowni to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów i wyrzeźbienie sylwetki. Dobrze wyposażona siłownia, odpowiednio ułożony trening i regularność to podstawa, dzięki której można osiągnąć zamierzony. Jednak jak zacząć siłownie, gdy problemem jest brak motywacji lub czasu na ćwiczenia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ruszyć …