Linki i sznurki

Linki do kilku ciekawych stron. Ciekawych moim zdaniem.

 Są w sieci strony omnibusy, które zalewają internautę potokami faktów, dat, porównań. About.com, mimo że zna odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, do nich nie należy. Owszem, edukuje (np. w kwestii budowy płatka śniegu), oświeca (np. w zakresie wyboru szampana), ale też pomaga rozwiązywać życiowe dylematy typu: które miejsce na ziemi wybrać do życia? Do tego zmusza do myślenia i prowokuje do zadawania kolejnych pytań: dlaczego Australię? Jest skromnie, jest przejrzyście. Żadnych reklam, żadnych krzykliwych animacji. Oto internetowy zen, za którym podąża oświecenie.

About.com, które powstało ponad dekadę temu w Stanach Zjednoczonych, na pierwszy rzut oka wygląda jak internetowa baza odpowiedzi na pytania związane z najróżniejszymi dziedzinami życia: od zasad dotyczących układania żywności w lodówce po historię naturyzmu. Ale to nie wszystko. Maksymą portalu jest: „Guidance. Not guesswork”. Można to, luźno, przetłumaczyć jako: „Nie szukaj po omacku. Daj się poprowadzić”. Do kierowania internautami portal About.com przygotował grupę ekspertów – około 750 osób – z najróżniejszych dziedzin.

Zestaw tematów, w których eksperci About.com czują się kompetentni doradzać, jest imponujący: można go znaleźć pod hasłem „Explore Our Topics” („Odkryj nasze tematy”). Wyskakuje kilkaset propozycji pogrupowanych alfabetycznie. Szkatułkowy charakter About.com jest wielką zaletą, ale i wadą. Zaczyna się z jasno sprecyzowanym celem w głowie – od tematu o planowaniu włoskiego wyjazdu, a kończy gdzieś w bocznej uliczce, pod szyldem o szybkim spalaniu węglowodanów. Jak to możliwe? Zajrzyjcie na About.com. [źródło: Rzeczpospolita]

 

 MojeTropy.pl to serwis z najlepszymi stronami, tropionymi i polecanymi przez internautów. Podziel się ulubionymi stronami, a  katalog ciekawych stron będzie mógł Ci zaproponować specjalnie dobrane, ciekawe tropy! Zostaw swój trop na... MojeTropy.pl. Odkryj nowe strony internetu!

 

 Użytkownicy dodają swoje prezentacje, które inne osoby mogą oglądać, komentować i oceniać. Mogą tworzyć własne grupy zainteresowanych danym tematem. Serwis udostępnia możliwość zamieszczenia prezentacji multimedialnej na swojej stronie lub którą możną udostępnić na sieciach web 2.0. takich jak Facebook.

Dokumenty przechowywane w sieci pod stałym adresem URL. Nie ma potrzeby więc wysyłania całych prezentacji do odbiorców przez e-mail.